Stomatologia zwierząt Mińsk Mazowiecki

Jamnik to przychodnia, w której świadczymy szeroki pakiet usług, do którego włączyliśmy także stomatologię zwierząt. Mińsk Mazowiecki, ul. Siennicka 9 a, to adres, pod którym nas znajdziesz. Zajmujemy się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką chorób zębów i przyzębia. Tak jak w przypadku ludzi – działania profilaktyczne i lecznicze mają tu duże znaczenie, gdyż choroby uzębienia wpływają na ogólny stan zdrowia zwierząt. Gdy są zaawansowane – prowadzą nawet do schorzeń serca, wątroby czy nerek. Zdarza się, że konieczne jest usunięcie wszystkich zębów, gdyż bywa to jedyny sposób na poprawę dobrostanu czworonożnego pacjenta. Jeśli zastanawiasz się, co robić, aby zapobiec takim scenariuszom – skontaktuj się z nami. Chętnie sprawdzimy stan uzębienia Twojego pupila i doradzimy w kwestiach jego higieny.

Gabinet stomatologiczny dla zwierząt w Mińsku Mazowieckim

Zastanawiasz się, jakie symptomy u pupila powinny skłonić Cię do jak najszybszej wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym dla zwierząt w Mińsku Mazowieckim? Te kluczowe obejmują przede wszystkim kamień nazębny, zaczerwienienie dziąseł, krwawienia z dziąseł, nadmierne wydzielanie śliny, a także bardziej intensywny – nieprzyjemny zapach z pyszczka. Zwierzętom, podobnie jak ludziom, zdarzają się również złamania i ukruszenia zębów. W przypadku bólu zębów Twój pupil może też jeść mniej niż dotychczas, mimo zainteresowania jedzeniem. Chore zęby osłabiają także jego układ odpornościowy. Zajmujemy się m.in.:

  • ekstrakcją chorych lub martwych zębów – czyli ich usuwaniem,
  • sanacją jamy ustnej – czyli likwidacją kamienia nazębnego,
  • leczeniem chorób przyzębia,
  • leczeniem wad zgryzu,
  • leczeniem próchnicy.

Zabiegi stomatologiczne wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, tak jak zabiegi z zakresu oferowanej przez nas chirurgii zwierząt w Mińsku Mazowieckim. W przypadku zabiegów stomatologicznych zwierzęta, w przeciwieństwie do ludzi, muszą być poddawane narkozie. Nie są bowiem w stanie przebywać przez dłuższy czas w wymuszonej, nienaturalnej dla nich, pozycji. Narkoza umożliwia zarówno przeprowadzenie każdego zabiegu, jak i wykonanie wcześniejszej diagnostyki, m.in. zdjęć RTG. Dzięki nim możemy ocenić struktury niewidoczne podczas badania, m.in. korzenie zębów. Zapraszamy do kontaktu – w naszym gabinecie stomatologicznym dla zwierząt w Mińsku Mazowieckim uzyskasz wszelkie przydatne informacje z zakresu stomatologii zwierząt.