Kastracja psa Mińsk Mazowiecki

Zastanawiasz się nad kastracją psa? W Mińsku Mazowieckim znajduje się Jamnik – lecznica, w której oferujemy szeroki zakres usług w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia zwierząt. Kastracja zwierząt należy do najczęściej wykonywanych przez nas zabiegów chirurgicznych. Warto podkreślić, że zarówno zapobiega niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt oraz ich bezdomności, jak i zabezpiecza je przed rozwojem różnych chorób. Nowotwory narządów rodnych i listwy mlecznej u samic, u samców zaś nowotwory układu płciowego, przepuklina, schorzenia prostaty – to najważniejsze z nich. Ponadto kastracja chroni samicę przed ciążami urojonymi, które prowadzą do skoków hormonalnych, przerostu gruczołów mlekowych, laktacji i nie pozostają bez wpływu na psychikę zwierzęcia.

Sterylizacja psa w Mińsku Mazowieckim

Wykonujemy zarówno kastrację, jak i sterylizację psa w Mińsku Mazowieckim. Pojęcia te są często używane zamiennie, jednak dotyczą różnych procedur. Zdarza się też, że kastracja jest pojęciem używanym w odniesieniu do samców, sterylizacja zaś do samic, co także jest błędem. Sterylizacja jest zabiegiem polegającym na podwiązaniu lub przecięciu: jajowodów u samic oraz nasieniowodów u samców. Podobnie jak kastracja ma na celu pozbawić zwierzę możliwości rozmnażania się, jednak w przeciwieństwie do niej nie zatrzymuje produkcji hormonów płciowych ani nie hamuje popędu płciowego. Co więcej, nie zmniejsza ryzyka rozwoju nowotworów układu rozrodczego.

Głównie z tego powodu przeprowadzane przez nas zabiegi sterylizacji kota w Mińsku Mazowieckim nie są tak powszechne jak zabiegi kastracji. Te obejmują bowiem usunięcie gruczołów płciowych, czyli gonad: u samic jajników z jajowodami i macicą, a u samców jąder. Zwierzę nie odczuwa popędu płciowego, nie ma rui, a zatem nie męczy się, gdy nie ma możliwości wyjścia na zewnątrz w celach prokreacyjnych. Ma to istotne znaczenie dla jego ogólnego dobrostanu. Zarówno kastrację, jak i sterylizację psa w Mińsku Mazowieckim wykonujemy w znieczuleniu ogólnym. Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy szczegółowych informacji na ich temat.