Szczepienia psów Mińsk Mazowiecki

W ramach profilaktyki weterynaryjnej zajmujemy się m.in. szczepieniami psów. W Mińsku Mazowieckim mamy swoją siedzibę, jednak z naszych usług korzystają także właściciele zwierząt z okolicznych miejscowości. Dotyczy to zarówno nagłych przypadków, poza standardowymi godzinami naszej pracy, kiedy działamy jako pogotowie weterynaryjne, jak i zaplanowanych wizyt w ramach profilaktyki i leczenia. Szczepienia zwierząt towarzyszących stanowią istotny element działań profilaktycznych. Pozwalają zapobiegać chorobom, a w przypadku ich wystąpienia – łagodzą przebieg i chronią przed powikłaniami.

W naszym gabinecie wykonujemy szczepienia podstawowe, czyli zasadnicze – zabezpieczające przed powszechnymi, ciężkimi chorobami, które mogą prowadzić do śmierci. Obowiązkowym szczepieniem jest szczepienie psów przeciw wściekliznie. Jest to bowiem choroba śmiertelna, która stanowi zagrożenie także dla ludzi. Pierwszemu szczepieniu poddajemy psy, które ukończyły 12 tygodni, następnie powtarzamy szczepienia nie rzadziej niż co roku. Oferujemy także szczepienia dodatkowe – dotyczące chorób, na które są narażone zwierzęta ze względu na miejsce swojego bytowania.

Kompleksowa profilaktyka weterynaryjna

Realizujemy kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki weterynaryjnej. Poza wścieklizną, w ramach zasadniczych szczepień psów, wykonujemy szczepieniaprzeciwko nosówce, parwirozie, chorobie Rubartha (wirusowemu zakaźnemu zapaleniu wątroby). Szczepienia zasadnicze kotów obejmują takie choroby, jak panleukopenia, kaliciwiroza i herpeswiroza. Podczas wizyty uzyskasz szczegółowe informacje na temat rodzaju szczepień i szczegółowego kalendarza szczepień pupila. W ramach profilaktyki weterynaryjnej zapewniamy także:

  • odrobaczanie,
  • preparaty przeciwpasożytnicze – ochronę przed kleszczami i pchłami,
  • obcinanie pazurów,
  • czyszczenie uszu,
  • suplementy diety,
  • karmy bytowe i lecznicze,
  • porady dietetyczne,
  • badania profilaktyczne,
  • czipowanie,
  • paszporty dla zwierząt.

Profilaktyka zdrowotna to nie tylko szczepienia, odrobaczanie, odpowiednie żywienie i pielęgnacja pupila. Choć kojarzy się zwykle z zapobieganiem potomstwu, to wykonywana u nas kastracja psa w Mińsku Mazowieckim ma także znaczenie profilaktyczne. Zmniejsza bowiem ryzyko pojawienia się m.in. nowotworów jąder i chorób prostaty. Innym przykładem jest usuwanie kamienia nazębnego u zwierząt, dzięki któremu zapobiegamy gromadzeniu się płytki nazębnej, sprzyjającej rozwojowi chorób przyzębia. Chętnie udzielimy dokładnych informacji na temat oferowanego przez nas szczepienia psów w Mińsku Mazowieckim oraz innych usług z zakresu profilaktyki. Zapraszamy do kontaktu.