Karolina Romanowska

Specjalizacja: kardiologia, USG klatki piersiowej


Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2017 roku. Już jako studentka drugiego roku swoje doświadczenie zdobywała w klinice całodobowej i specjalistycznej przychodni kardiologicznej w Warszawie. Obecnie z sześcioletnim doświadczeniem jako lekarz weterynarii w klinice całodobowej.
Od pięciu lat jej pasją i kierunkiem specjalizacji jest kardiologia weterynaryjna. Ukończyła trzy stopnie kursu kardiologicznego European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luxemburgu. Dodatkowo ukończyła kurs ultrafonografii płuc VetLuxExpert oraz dwustopniowy kurs echokardiografii MasterVet w Polsce.
Obecnie dalej podnosi swoje kwalifikacje w kierunku chorób w obrębie klatki piersiowej z naciskiem na choroby serca, uczestnicząc w licznych kursach i kongresach weterynaryjnych.
Specjalizuje się w badaniach echokardiografii, elektrokardiografii, ultrasonografii płuc oraz w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych.
Prywatnie właścicielka dwóch kotów – Leona i Uszki. Jej drugą pasją jest sport sylwetkowy, dlatego dzień najchetniej zaczyna od treningu siłowego. Chociaż pochodzi z Podlasia, góry to jej drugi dom, więc każdy wolny czas spędza na letnich górskich wędrówkach lub jeździe na snowboard.